Вебінар
Обгрунтування найгіршого випадку для валідації процесу
відбувся
12 жовтня 2016, 10:00-12:00
ГлавнаяАрхів заходів ВіалекАрхів Заходів Віалек за 2016 рікОбгрунтування найгіршого випадку для валідації процесу
фото з заходу
Валідація спрямована на підтвердження придатності технологічного процесу. Уповноважені органи рекомендують проводити валідацію процесів за методом найгіршого випадку. Це така своєрідна імітація. Найгірший випадок передбачає, що процес повинен залишатися стабільним і відтвореним навіть коли його критичні параметри мають граничні значення (мінімум-максимум) і впливають на якість продукції найбільш несприятливим чином.
У правилах GMP метод найгіршого випадку рекомендований переважно через свою простоту і економічності. Хоча і не є єдино можливим. Коректне застосування найгіршого випадку дозволяє зробити більш-менш статистично обґрунтований висновок про прийнятність заявленої технології.
У той же час необхідно знати про наявність у методу ряду істотних недоліків, таких як невизначеність суджень при виборі змінних і сильні допущення про лінійність функцій. Метод найгіршого випадку використовує припущення про те, що всі допуски параметрів одночасно приймають значення, максимально ускладнюють правильне ведення процесу. Тільки це припущення надто песимістично і передбачає досить малоймовірний випадок. Орієнтуючись на найгірший випадок, ми часто недооцінюємо можливості більшості параметрів процесу, що в кінцевому рахунку призводить до необхідності вибору дуже вузьких допусків, тягне за собою посилення рівня контролю, введення додаткових організаційних заходів і необхідність автоматизації окремих операцій.
"Обґрунтування найгіршого випадку для валідації технологічного процесу."
Програма:
- Подання технологічного процесу як певної математичної моделі.
- Відомі методи оцінки адекватності моделей.
- Можливості та обмеження методу найгіршого випадку.
- Алгоритм методу найгіршого випадку.
- Обсяг даних і інформації, яку повинен надати розробник для обґрунтування найгіршого випадку.
- Обрахування отриманих результатів.
Вартість участі для нерезидентів України:
Інші країни - 50,00 дол. США
залиште
відгук про захід
відгук про захід
В вебинаре приняли участие более 60 слушателей, спасибо всем за интерес к мероприятию и многочисленные вопросы. До встречи в новых вебинарах
Читати далі